Dünyanın en iyi altyapısı ve futbol okulları diye kabul edilen Arsenal, Türkiye’de! Arsenal Kulübü’nün resmi futbol okulu olan Arsenal Soccer School Türkiye, 5-16 yaş arasındaki çocuklara Arsenal'in alt yapısında uygulanan antrenman metotları ve felsefeye uygun olarak futbol bilgi ve becerilerini geliştirme fırsatı sunuyor.

İngilizce futbol eğitimi sistemini Türkiye'ye getiren ilk futbol okulu Arsenal Academy Türkiye, her hafta sonu American Life dil okulları'nın sadece Arsenal'e özel olarak hazırladığı futbol müfredatı ve sözlüğüyle çocuklara futbolun terimlerini ve jargonlarını çocuklarımıza öğretiyor.

UEFA Pro ve A Lisanslı teknik direktörler saha içinde komutları İngilizce vererek bu dersleri pekiştirmeye yardımcı oluyor.

Bunun yanı sıra Spor psikolojisi uzmanı ve spor pedagogu ile çocuklarımıza saha içinde futbolu teknik olarak göstermiyor, aynı zamanda saha içindeki psikolojik performanslarına da yön veriyoruz.

Beslenme uzmanımız Uzm. Dr. Aydın Duygu'nun sadece Arsenal Academy Türkiye öğrencilerine özel hazırladığı beslenme programları ile çocuklarımız antrenmanlardan önce nasıl beslenmeli ve neler yemeli sorularının cevabı oluyoruz.

Arsenal Academy'de eğitim alan çocukları, ileride futbolcu olacakmış gibi Spor Pedagog'u ile eğitim veriyoruz...