Türkiye'nin en önemli futbol alt yapılarından biri olan Arsenal Soccer School Türkiye, TFF'nin dünya standartlarındaki Riva tesislerinde kampa girdi.

Futbolcu yetiştirme sıkıntısı çeken Türkiye'nin, bu derdine deva olması amacıyla kurulan Arsenal Soccer School, ülkenin en önemli futbol alt yapısı olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. 14-15 Ocak'ta Türkiye Futbol Federasyonu'nun Riva tesislerinde kampa giren Arsenal Soccer Schools Türkiye öğrencileri, eşsiz bir deneyim yaşama fırsatı buldular. Tamamı pro-lisanslı antrenörler eşliğinde gerçekleştirilen antrenmanlara iştirak eden genç futbolcu adayları, eğlenceli kamp programı sayesinde unutulmaz bir hafta sonu geçirdi. 

Kamp programı dahilinde gerçekleştirilen konferans ile genç futbolcu adaylarına, Türkiye'nin sevilen spikeri Emre Tilev tarafından "Futbolcu Olma Yolunda Farkındalık" konuşması yapıldı. Ardından sahneyi devralan kurt hoca Yılmaz Vural, oyuncu ve teknik direktör arasındaki bağ konusuna değindi. Vural'ın ardından söz sırası eşsiz maç anlatımlarıyla futbolseverlerin gönlünde taht kuran Ertem Şener'e geldi. Şener, medya ve futbolcu arasındaki iletişimi konu alan bir brifing verdi.

Kampa katılan genç yıldız adayları, hayranı oldukları ünlü isimlerle fotoğraf çektirme fırsatı da yakaladı. Arsenal Soccer School Türkiye yetkilisi Nihat Uğurlu, kamp programlarının devam edeceği bilgisini paylaştı.